Domesta Deweloper Gdańsk

Remedium – apartamenty inwestycyjne wykończone pod klucz.

31 paź

Tętniące życiem serce miasta. 

W samym sercu miasta z widokiem na trzy hektarowy Zielony Park powstają apartamenty inwestycyjne Remedium. Ten unikatowy projekt zlokalizowany będzie w dzielnicy Aniołki przy ul. Smoluchowskiego, nieopodal popularnych placówek akademickich oraz strefy kulturalno-rozrywkowej Śródmieścia. Sprawność poruszania się po mieście gwarantuje bliskość głównej arterii Gdańska - Alei Zwycięstwa oraz rozbudowana sieć komunikacji publicznej – przystanek autobusowy przy osiedlu, przystanek tramwajowy w odległości trzy minutowego spaceru oraz dostęp do linii SKM. 

- Dzielnicę Aniołki śmiało można nazwać jedną z najładniejszych dzielnic Gdańska. Kiedy otrzymaliśmy możliwość zapisania się w historii architektury tego miejsca, nie mieliśmy co do tego żadnych wątpliwości. Otoczenie inwestycji w postaci pięknych zielonych parków, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Opery Bałtyckiej i jednego z najnowocześniejszych Szpitali w Polsce jakim bez wątpienia jest UCK – to wszystko sprawia, że koło takiego miejsca nie można przejść obojętnie – opowiada Michał Kijuć, Dyrektor ds. Realizacji Inwestycji Domesta Sp. z o.o.. 

Nieruchomość, czyli sposób na bezpieczne inwestowanie. 

Zakup nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych lokat kapitału oraz sposób na rozsądne inwestowanie, dlatego tak popularnym produktem stały się apartamenty inwestycyjne. Tego typu produkt rozwiązał problem uzależnienia właściciela od operatora nieruchomości. Klient jest jedynym właścicielem apartamentu i ma pełną dowolność w zarządzaniu swoim lokalem. Nie jest ograniczony limitem dni na pobyt w swoim apartamencie, jak w przypadku współpracy z operatorem, który często eliminuje wysoki sezon. W przypadku Remedium właściciele apartamentów mogą skorzystać z oferty zarządcy budynku, który działa na miejscu. Jednak nie jest to obligatoryjne, może wynająć inny podmiot zarządzający lokalem lub wybrać samodzielność. Zarabia wtedy sam, nie dzieląc się zyskiem, a stopa zwrotu jest uzależniona tylko od jego aktywności.

- Remedium to unikatowa inwestycja, która pozwala zabezpieczyć środki finansowe przed negatywnym wpływem inflacji oraz stwarza długoterminową perspektywę osiągania zysków z najmu - mówi Tomasz Kuchta, Dyrektor finansowy Domesta Sp. z o.o..

Nadal w naszym kraju zakup mieszkań na wynajem cieszy się ogromną popularnością. Za zakupem apartamentów inwestycyjnych przemawia to, iż są one lokalami użytkowymi. W związku z tym opodatkowane są stawką VAT w wysokości 23 proc., a nie 8 proc. jak w przypadku zwykłych mieszkań. Stąd nabywcy, przy spełnieniu dodatkowych warunków, mają możliwość jego odliczenia. Kolejnym atutem jest brak konieczności wykończenia nieruchomości, ponieważ zwykle apartamenty te są wykończone pod klucz, co ma miejsce również w przypadku Remedium

Apartamenty inwestycyjne Remedium

Apartamenty inwestycyjne Remedium - ul. Smoluchowskiego.

Zasmakuj życia w Remedium.

Projekt obejmuje jeden dwuklatkowy budynek o czterech kondygnacjach nadziemnych oraz jedną kondygnacją podziemną. Charakteryzuje się dachem płaskim wykonanym w technologii dachu zielonego. Powstanie w nim 65 kompleksowo wykończonych i wyposażonych apartamentów oraz trzy lokale usługowe. Na inwestycję składa się również hala garażowa, miejsca postojowe zewnętrzne oraz strefa rekreacji, umiejscowiona w części północnej działki otoczona zielenią ozdobną, wysokimi nasadzeniami i ogrodami deszczowymi. 

 

Na wyjątkowość lokali wpływa widok zza okien większości apartamentów na Zielony Park. Na powierzchni ponad 3 ha znajdują się liczne alejki z ławkami, plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia. Natomiast zaledwie kilkominutowy spacer dzieli inwestycję Remedium od jednego z największych i najstarszych parków publicznych miasta – Parku Steffensów. Miejsce posiadające wiele niezwykłych okazów roślin, cenny, stary drzewostan oraz aleje kasztanowców.

Widok z apartamentów Remedium na Zielony Park

Widok z apartamentów Remedium na Zielony Park

Czym inspirowana była bryła oraz elewacja budynku?
- Prosta bryła budynku jest wypadkową inspiracji - współczesną architekturą, szlachetnych materiałów, ograniczeń i zalet działki, zapisów planu miejscowego, lokalizacji oraz relacji z otoczeniem. Jej podział nawiązuje do gabarytów budynków otaczających, a także znajdującej się nieopodal prostej bryły UCK. Jest to niewątpliwie nowoczesny obiekt, w przeciwieństwie do otaczającej zabudowy historycznej, jednak nawiązujący do niej w sposób nieoczywisty poprzez użyte materiały i detal. Wykorzystaliśmy występujący w okolicy detal gzymsu w postaci cegły obróconej o 45 st., który powieliliśmy tworząc unikatową formę pokrycia elewacji charakterystyczną dla naszej inwestycji. Podzielona na trzy części bryła budynku wyróżnia się także formą wysuniętych loggi, które otoczone są ramami z szerokimi załamaniami przywołującymi na myśl szerokie ościeża okien budynków gotyckich. Postawiliśmy na szlachetne i trwałe materiały – ciemną płytę kompozytową oraz cegłę klinkierową w odcieniach szarości korespondującą z otoczeniem - odpowiada Martyna Lech, architekt z pracowni architektonicznej MS15.

W pełni urządzone apartamenty inwestycyjne Remedium zostały zaprojektowane w jednym, wysokim standardzie oraz w najbardziej pożądanych powierzchniach od 36 do 63 m2. Ogromną zaletą jest odbiór już gotowego produktu do zamieszkania, zyskując tym samym czas i spokój. Organizacja i koordynowanie prac remontowych to nie łatwe zadanie, a problemy z materiałami wykończeniowymi i czasem ich dostawy nie ułatwiają tych kwestii. Projekt aranżacji wnętrza i układ funkcjonalny został zaprojektowany przez architekta, co gwarantuje dopasowanie do wysokich wymagań przyszłych najemców.

 

Aneks kuchenny apartamentów Remedium

Aneks kuchenny apartamentów Remedium

Czym wyróżniają się wnętrza apartamentów Remedium?
- O ile tworząc bryłę postawiliśmy na ciemne, eleganckie materiały przełamane jasną cegłą to przy projektowania wnętrz apartamentów zależało nam na uzyskaniu ciepłego, przytulnego i domowego klimatu przy jednoczesnym poruszaniu się wciąż w tej samej palecie kolorystycznej. Postawiliśmy na jasne przestrzenie wypełnione naturalnymi materiałami. Mamy tutaj odcienie szarości i beżu, uzupełnione ciepłym drewnem, płytkami z motywem kamienia naturalnego oraz tapetą przypominająca grubą tkaninę. Zależało nam, aby wnętrza były spójne z budynkiem i w tym celu wprowadziliśmy dekoracyjne panele z trójkątnym tłoczeniem nawiązującym do elewacji. Całość została przełamana delikatnymi akcentami w kolorze kamienia amazonitu, który jest przewodnim kolorem inwestycji - opisuje Martyna Lech.

Charakterystyka wykończenia i wyposażenia aneksów kuchennych:
- Aneksy kuchenne naszych apartamentów wyposażone będą w pełni funkcjonalne zabudowy meblowe. Zostały one zaprojektowane tak, aby codzienne użytkowanie było jak najbardziej komfortowe. Meble wykonane będą na wymiar z lakierowanej płyty MDF w kolorze beżowym, prowadnice oraz carga firmy Blum, a blaty z trwałego i eleganckiego materiału w kolorze białym. Postawiliśmy na jakość materiałów, dlatego również zlewozmywaki oraz baterie kuchenne zakupione będą marki Franke. Dodatkowo aneksy wyposażone będą w najwyższej jakości sprzęty AGD: lodówka, płyta indukcyjna, piekarnik, okap oraz zmywarka - wymienia Marta Krysińska, Specjalista ds. Przygotowania Produkcji Domesta Sp. z o.o..

Charakterystyka wykończenia i wyposażenia łazienek:
- Na podłodze w łazienkach będą znajdowały się płytki Elegant Bianco firmy Paradyż, a na ścianach płytki Terazzo White również firmy Paradyż, będą to gresy szkliwione rektyfikowane o powierzchni gładkiej, matowej. Natomiast na ścianie za umywalką zachwycać będą płytki ceramiczne produkowane w Hiszpanii firmy Evolution. W zakresie armatury łazienkowej zdecydowaliśmy się na elementy firmy Hansgrohe, zaś ceramika sanitarna firmy Laufen oraz Radaway. Nasze łazienki wyposażone będą również w pralkę ukrytą w zabudowie meblowej - opisuje Marta Krysińska.

Meble szyte na miarę: 
- Większość mebli zamawiana będzie na wymiar u stolarza, wykonana zgodnie z projektem architekta. Na wyposażeniu znajdzie się kompletna zabudowa kuchenna wraz ze stołem, szafką telewizyjną, szafą na ubrania w sypialni, szafkami nocnymi, wezgłowiem tapicerowanym za łóżkiem, a także szafą na ubrania wierzchnie w przedpokoju. Meble ruchome, jakie jak: kanapa, stoliki kawowe, dywan, krzesła w jadalni, pufa w przedpokoju oraz łóżko w sypialni kupowane będzie od designerskich producentów m.in. Customform, Vieri Divani. Zasłony i firanki w salonie oraz sypialni zostaną uszyte na zamówienie z wysokiej jakości tkanin - opisuje Marta Krysińska.

Jakie będzie wykończenie tarasów oraz loggii?  
- Pokrycie tarasów to deska kompozytowa w kolorze jasnobrązowym, która ma stanowić naturalne przedłużenie podłogi apartamentu. Ma ona za zadanie łączyć te przestrzenie - odpowiada Martyna Lech.

Jak będą wyglądały części wspólne - klatki schodowe inwestycji Remedium
- Klatki schodowe utrzymane w ciemniejszej tonacji niż apartamenty, a jaśniejszej niż sam budynek mają stanowić naturalne przejście pomiędzy przestrzenią miasta, a ciepłym apartamentem. Są spójne z zewnętrzem budynku dzięki użytej kolorystyce, ale jednocześnie nieco cieplejsze przygotowujące nas do wejścia do przytulnego mieszkania. Nie brak w nich nawiązań do tradycyjnych elementów wyposażenia wnętrz. Na ścianach powtarza się motyw płytek przywodzący na myśl tradycyjne piece kaflowe lokalizowane w gdańskich kamienicach. Tapety we wzór jodełki luźno  odnoszą się do motywu trójkąta powtarzanego w budynku. Wszystko wykończone w eleganckich materiałach o wysokiej jakości - odpowiada Martyna Lech.

Apartamenty inwestycyjne Remedium to luksusowy projekt idealnie wpasowujący się w charakter dzielnicy Aniołki. Zewnętrza architektura budynku była inspiracją do tworzenia projektów wnętrz części wspólnych inwestycji, dzięki temu znalazła tam również swoje oddziaływanie, tworząc spójność w obrębie całego projektu. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na wrzesień 2025 roku. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:
Tel.: 58 670 45 16
E-mail: sprzedaz@domesta.com.pl 

Zobacz także