Domesta Deweloper Gdańsk

Kredyty

Eksperci ds. kredytów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz w trosce o komfort naszych klientów, oferujemy bezpłatne usługi naszych Ekspertów Kredytowych.

Stanowią oni wsparcie na każdym etapie procesu kredytowania: eksperci współpracują i opiekują się klientem od pierwszej rozmowy, poprzez pomoc w wyborze oferty i kompletowaniu dokumentów, w przyjęciu i złożeniu wniosków do banków oraz analizie postanowień decyzji i umowy kredytowej, aż do wypłaty kredytu lub uruchomienia transzy. Bardzo często są oni wsparciem naszych klientów także po wypłacie kredytu. Współpraca ta owocuje skróceniem i uproszczeniem procedur związanych z nabyciem nieruchomości, a przede wszystkim pozwala na wybór najkorzystniejszej opcji finansowania. W przedstawianych przez naszych Specjalistów zestawieniach ofert bankowych prezentowane są wszystkie parametry, m.in. oprocentowanie, prowizje, koszty dodatkowe oraz warunki wcześniejszej spłaty.

Iwona Ratajczyk Ekspert ds. kredytów
727 546 271
Daniel Banaś Ekspert ds. kredytów
501 666 002
Brak prowizji za udzielenie kredytu
i wcześniejszą spłatę
Dobieramy ofertę do potrzeb klienta i specyfiki transakcji
Oferty kredytowe spośród wszystkich obecnie dostępnych na rynku
Opieka podczas całego procesu kredytowania
Pomagamy w kompletowaniu wymaganych przez bank dokumentów
Gwarantujemy bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości
Pomagamy w przygotowaniu kosztorysów wykończenia mieszkania
Oferujemy kredyty w ramach rządowych programów wparcia

Najczęściej zadawane pytania

Jaki trzeba mieć wkład własny, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Zgodnie z Rekomendacją S KNF wkład własny powinien wynosić 20%, jednakże Nadzór Finansowy dopuszcza udzielenie kredytu hipotecznego na 10% pod warunkiem ubezpieczenia brakującej części. Banki wymagają 10% lub 20%. W przypadku kredytów w ramach programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy - 0%.

Czy mogę wziąć środki na wykończenie mieszkania?

Jak najbardziej tak.

Czy dzieci obniżają naszą zdolność kredytową?

Tak, dzieci mają wpływ na zdolność kredytową.

Czy bank bierze pod uwagę wpływy z tytułu: alimenty i 800+?

Tak, niektóre banki akceptują dochód z tytułu 800+ oraz/lub alimenty do oceny zdolności kredytowej.

Do którego roku życia mogę wziąć kredyt?

To zależy od wewnętrznych regulacji banku, ale zwyczajowo w przedziale od 67 - 75 - go roku życia.

Czym jest oprocentowanie i na co wpływa?

Oprocentowanie kredytu może być wyrażone stopą stałą lub zmienną. W jego skład wchodzi stopa bazowa (WIRON 1M, WIBOR 3M, WIBOR 6M) oraz marża banku. Wysokość oprocentowania wpływa na wysokość raty kredytu i odsetek jaki zapłacimy bankowi za pożyczony kapitał.

Czy można szybciej spłacić kredyt?

Jak najbardziej tak. Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego reguluje Ustawa o Kredycie Hipotecznym z 23 marca 2017 r. Mówi ona o tym, że bank moze pobierać prowizje za wcześniejszą spłatę maksymalnie przez 3 lata od jego zaciągnięcia. Wiele banków już w ogóle z niej zrezygnowała.

Od ilu miesięcy muszę prowadzić działalność gospodarczą aby móc starać się o kredyt hipoteczny?

W większości banków minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej to 12 lub 24 miesiące. Występują w niektórych bankach wyjątki od tej reguły, dzięki którym możemy starać się o kredyt szybciej np. po 3 lub 6 miesiącach. Dotyczy to na przykład sytuacji wznowienia prowadzenia działalności gospodarczej lub posiadania samozatrudnienia na podstawie kontraktu B2B. 

Po ilu miesiącach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę mogę starać się o kredyt hipoteczny?

W niektórych bankach już po 3 miesiącach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę można starać się o kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać, że są banki, które wymagają, aby ten okres był dłuższy np. 6 lub 12 miesięcy.

Czy można starać się o kredyt mając zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło?

Tak, część banków akceptuje umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Należy jednak pamiętać, że taka umowa powinna trwać nieprzerwanie od minimum 12 miesięcy. Występują w niektórych bankach wyjątki od tej reguły i możliwość akceptacji tego źródła dochodu już po 6 miesiącach. Warto każdorazowo potwierdzić u eksperta kredytowego, jakie są aktualne możliwości akceptacji tego źródła dochodów przez banki udzielające kredytów hipotecznych.