Domesta Deweloper Gdańsk

Dlaczego w Gdańsku mieszka się tak dobrze?

15 gru

Miasto ludzi szczęśliwych.

Czy poziom szczęścia można określić w konkretnych liczbach? Okazuje się, że tak. Tego wyzwania podjął się Otodom opracowując raporty z cyklu „Szczęśliwy Dom”. Zaintrygował nas ten temat z racji bardzo wysokiej pozycja miasta Gdańsk w rankingu miast dobrych do życia. Z Gdańskiem jesteśmy związani od ponad 30 lat, doskonale znamy jego atuty, walory i miejsca doceniane przez mieszkańców oraz licznie odwiedzających miasto turystów.

75% mieszkańców Gdańska twierdzi, że są szczęśliwi w swoim mieście. Ten wynik plasuje nasze miasto w pozycji lidera na tle kraju. Dane te pochodzą z raportu „Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb” opublikowanego w sierpniu 2022 roku przez portal Otodom. Również na podium znaleźliśmy się w raporcie pt. „Szczęśliwy dom. Miasto dobre do życia” z lipca 2022 roku, w którym ankietowani oceniali swój poziom szczęścia przez pryzmat miasta, w którym mieszkają.  

Ciekawym wnioskiem jaki można wyciągnąć z raportu jest to, że okolice, w których mieszkamy są oceniane lepiej niż całe miasta. Może to wynikać z tego, że najbliższe otoczenie naszego domu traktujemy jako naszą przestrzeń do życia. Dobrze nam znaną, w której czujemy się dobrze i która daje nam poczucie bezpieczeństwa. Uważamy, że najbliższe otoczenie naszego miejsca zamieszkania może dać nam jednak o wiele więcej, pod warunkiem, że jest dobrze zaprojektowane. Każdy z nas ceni swój czas, a tym samym możliwość załatwienia codziennych spraw pod domem, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy.

Mieszkania Gdańsk Jasień. 

Ankietowani najczęściej wymieniali takie aspekty jak: dostęp do sklepów, rozrywki, natury oraz komunikacji miejskiej, jako pozytywne elementy wpływające na poczucie szczęścia w mieście. Dzielnica z najwyższym poziomem szczęśliwych mieszkańców (aż 90%) to Jasień i Kokoszki. Z dzielnicą Jasień jesteśmy mocno związani już od wielu lat. Zrealizowaliśmy tam cieszące się ogromną popularnością osiedle Leszczynowe oraz Leszczynowy Staw

Aktualnie w tym rejonie prowadzimy dwie inwestycje – Leszczynowy Park oraz osiedle Urzeka. Mieszkania z rynku pierwotnego na Gdańskim Jasieniu to pożądany produkt na rynku nieruchomości. Najczęściej wybierany jako miejsce do życia, mieszkanie dla siebie, jednak coraz częściej zauważamy tendencję inwestycyjną. Jasień stał się również atrakcyjną dzielnicą dla inwestorów i lokowania swoich oszczędności w lokale zlokalizowane w tej części Gdańska. Skąpane w zieleni osiedle Leszczynowy Park wyróżnia się zaprojektowanym i stworzonym od podstaw parkiem na terenie inwestycji. Na osiedle składa się 6 budynków, a w nich 252 mieszkania, hale garażowe, ogród ekologiczny, plac zabaw, miejsca do piknikowania z sąsiadami, ścieżka zdrowia otaczająca cały teren parku oraz ponad 16 000 m2 zieleni. Sprawną komunikację z całym miastem gwarantuje przystanek autobusowy tuż przy osiedlu umożliwiający przemieszczenie się na stację PKM Jasień, bliskość pętli autobusowo-tramwajowej Ujeścisko, przy skrzyżowaniu ul. Jabłoniowej z Warszawską oraz obwodnica Trójmiasta w odległości około 4 minut samochodem od osiedla. Drugą wspomnianą inwestycją jest osiedle Urzeka, zlokalizowane przy rondzie im. 77 Pułku AK w Gdańsku, u zbiegu ulic Guderskiego i Czermińskiego. Osiedle doceniane za doskonałe połączenie życia wśród natury z bliskością pełnej infrastruktury miejskiej. W ramach całego przedsięwzięcia powstanie 15 budynków mieszkalnych wraz z halami garażowymi, lokale handlowo-usługowe, bogate w zieleń patia tworzące przestrzeń i poczucie prywatności między budynkami, place zabaw, boisko wielofunkcyjne, molo nad potokiem Oruńskim wraz z parkiem linowym, tyrolką i zjeżdżalniami terenowymi dla najmłodszych. Dodatkowo codzienny komfort życia mieszkańców będzie podnosił pobliski pasaż handlowy z popularnymi sklepami takimi jak: Lidl, Rossman, Pepco, Action, centrum fitness Zdrofit, Designer Outlet Gdańsk, jak również liczne punkty gastronomiczne i dostęp do placówek edukacyjnych. Przy osiedlu nie brakuje też terenów rekreacyjnych, sprzyjających spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Mowa o zagospodarowaniu terenów wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i Świętokrzyska II, które wzbogacone zostały o ścieżki spacerowe, place zabaw, siłownie pod chmurką oraz boisko do koszykówki. Lokalizacja obu osiedli w dzielnicy Jasień gwarantuje mieszkańcom dostęp do zaspokojenia najważniejszych, codziennych potrzeb związanych z handlem, usługami, zdrowiem, edukacją oraz rozrywką.  

 

Model miasta 15-minutowego.

W raporcie „Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb” opublikowanego przez portal Otodom wyjaśniono znaczenie modelu miasta 15-minutowego: „Idea miasta 15-minutowego to  model rozwoju miejskiego opracowany przez profesora Sorbony Carlosa Moreno i wypromowany przez mer Paryża Anne Hidalgo. Ma na celu zapewnienie mieszkańcom możliwości dostępu do sześciu podstawowych funkcji miasta (mieszkania, pracy, handlu, zdrowia, edukacji i rozrywki) w odległości krótkiego spaceru lub przejażdżki rowerem od domu. Ramy tego modelu składają się z czterech elementów: gęstości, bliskości, różnorodności i cyfryzacji. Istotą miasta 15-minutowego nie jest zamknięcie ludzi w swoich dzielnicach, lecz ograniczanie konieczności codziennych dalekich dojazdów przynajmniej dla części mieszkańców, co wydaje się mieć same zalety. Ludzie spędzający mniej czasu na przemieszczaniu się zyskują go więcej na odpoczynek, czas z rodziną i pracę. Mniej samochodów oznacza mniejsze korki, niższe poziomy hałasu i zanieczyszczeń.” Jest to idea, która towarzyszy nam przy poszukianiach nowych terenów pod nasze inwestycje. Opisana teoria potwierdziła się nam w popularności wyborów mieszkań zlokalizowanych w konkretnych dzielnicach będących w stanie zaspokoić powyżej wspomniane potrzeby. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze inwestycje zlokalizowane w dzielnicy Chełm, między innymi osiedle Havlove, Nowa Niepołomicka i #NaSwoim, osiedle Traffic na Siedlcach czy Aparatmenty Ambiente położone w dzielnicy Piecki-Migowo. Miasto Gdańsk doceniane jest za dostęp do natury, rozwiniętą komunikację miejską, wiele opcji rozrywek i relaksu, czystość powietrza, a także poczucie bezpieczeństwa.

Mieszkania na Południu Gdańska.
 

Rynek nieruchomości w południowej części Gdańska zyskuje coraz większą popularność, a co najważniejsze życie codzienne w tej lokalizacji jest oceniane przez mieszkańców bardzo pozytywnie. Gdańsk dynamiczne się rozwija, bank ziemi w ścisłym centrum jest już mocno ograniczony, a więc perspektywa inwestycji w tą część miasta jest atrakcyjny i perspektywiczny. Dlatego też aktualnie prowadzone w tej lokalizacji nasze inwestycje cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Mowa tu o osiedlu Polana Kampinoska oraz Nowe Południe. Pierwsze z osiedli jest bardzo kameralne – wyłącznie 16 mieszkań w budynkach, a więc tylko 4 mieszkania na jednym piętrze. Mieszkańcy zyskują prywatność, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Malownicze położenie nieopodal Zbiornika Augustowska gwarantuje codzienny dostęp do natury i dobrze zagospodarowywanych miejsc rekreacji. Ponadto ogromnym atutem inwestycji jest planowana inwestycja ulicy Nowej Świętokrzyskiej, będzie ona miała swój początek przy pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska i prowadzić będzie do ulicy Kampinoskiej. W ramach założenia zaplanowano budowę dwupasmowej jezdni z chodnikami, oświetleniem i drogą rowerową. Jednym z najważniejszych etapów jest połączenie drogi z planowaną inwestycją kolejową PKM – Gdańsk Południe. Drugą wspomnianą inwestycją jest Nowe Południe – kompleksowe osiedle, na którym wszystko, co niezbędne znajdziesz w zasięgu przyjemnego spaceru. To miejsce, w którym odnajdziesz zarówno spokój jak i załatwisz wszelkie drobne sprawy życia codziennego. Liczne miejsca integracji mieszkańców, rozmieszczone pośród wijących się alejek i pagórków, pozytywnie wpłyną na zacieśnianie sąsiedzkich więzi. Strefy przeznaczone dla najmłodszych pozwolą na bezpieczną i beztroską zabawę. Lokale usługowe znajdujące się w parterach budynków mieszkalnych przyczynią się do stworzenia dostępnej i wielofunkcyjnej przestrzeni do życia.

Inwestycja w nieruchomości w Gdańsku.

Gdańsk, będący jednym z największych miast w Polsce, cieszy się dynamicznym rynkiem nieruchomości. Wzrost gospodarczy, rozwój infrastruktury i atrakcyjność turystyczna przyczyniają się do zwiększenia wartości nieruchomości. To popularna lokalizacja turystyczna ze względu na swoją historię, zabytki i atrakcyjne położenie nad Morzem Bałtyckim. Inwestycje w nieruchomości przeznaczone na cele turystyczne, takie jak apartamenty na wynajem krótkoterminowy, przynoszą atrakcyjne zwroty. Gdańsk to również ważny ośrodek edukacyjny i kulturalny. Wysokiej jakości uczelnie, muzea i inne instytucje kulturalne przyciągają zarówno mieszkańców, jak i studentów, co wpływa na popyt na mieszkania. Ponadto Port morski w Gdańsku jest jednym z najważniejszych na Bałtyku, co przyciąga inwestycje i wpływa na rozwój przemysłu morskiego oraz związanych z nim branż. 

W swoim portfolio możemy pochwalić się nowym projektem Apartamentów inwestycyjnych Remedium zlokalizowanym w dzielnicy Aniołki, przy ulicy Smoluchowskiego. Aniołki to bliskość i mnogość atrakcji turystycznych, sąsiedztwo dwóch prestiżowych uczelni Trójmiejskich: Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Gdańska, jak również bliskość jednego z najnowocześniejszych Szpitali w Polsce jakim bez wątpienia jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. W ramach inwestycji powstanie 65 nowoczesnych apartamentów, wykończonych pod klucz oraz 3 lokale usługowe umieszczone na parterze budynku, z własnymi miejscami postojowymi. Remedium to gwarancja stałego wzrostu wartości nieruchomości, a tym samym doskonała lokata na przyszłość. 

 

Gdańsk miasto dobre do życia.

Gdańsk to wyjątkowe polskie miasto, wyróżniające się na tle innych metropolii nie tylko położeniem nad Morzem Bałtyckim, ale także interesującymi zabytkami, architekturą i nowoczesną infrastrukturą. Rokrocznie odwiedzane przez coraz większą ilość turystów, a co więcej -  coraz chętniej wybierane jako przestrzeń do życia. 

Planujesz życiową zmianę, szukasz nowej przestrzeni, chcesz dobrze zainwestować? Koniecznie zapoznaj się z ofertą nowych inwestycji w Gdańsku.

Zobacz także