Domesta Deweloper Gdańsk

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

21 sty

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z istotniejszych decyzji w życiu. Tak poważna i duża inwestycja niesie za sobą liczne konsekwencje. Dlatego ważne jest, by zakup ten był dobrze przemyślany, a decyzja o nim podjęta z rozwagą. Jedną z najważniejszych kwestii rozważanych przez przyszłych nabywców nieruchomości jest kwestia pochodzenia mieszkania – rynek pierwotny czy wtórny? Sprawdźcie poniżej jak wiele aspektów przemawia za zakupem mieszkania od dewelopera.

Możliwość personalizacji

Wybierając mieszkanie z oferty przygotowanej przez dewelopera mamy bardzo duży wybór lokali znajdujących się w konkretnej lokalizacji. Możliwość doboru danego metrażu, ilości pokoi czy usytuowania względem stron świata, sprawia, że mieszkanie może być w najmniejszym szczególe dopasowane do preferencji konkretnej osoby. Co więcej, wielu deweloperów daje swoim klientom możliwość wprowadzenia zmian aranżacyjnych. Pozwala to na dokonanie modyfikacji z zakresu układu ścian, instalacji elektrycznej oraz sanitarnej w pierwotnym projekcie oraz odbiór mieszkania w zaprojektowanym przez klienta stanie docelowym. Gruntowny remont mieszkania z rynku wtórnego oraz doprowadzenie go do pożądanego stanu często może oznaczać większe koszty niż rozpoczęcie prac od zera.

Lokalizacja

Jednym z najważniejszych aspektów dotyczących wyboru mieszkania jest jego dobra lokalizacja. Deweloperzy poszukując potencjalnych działek pod nowe inwestycje, kierują się wieloma istotnymi czynnikami. Dostęp do zieleni, komunikacji, infrastruktury handlowo-usługowej, punktów edukacji, bezproblemowe połączenia z całym miastem to często najważniejsze kwestie dla osób poszukujących mieszkania. Na rynku znaleźć można zarówno tańsze mieszkania zlokalizowane na obrzeżach miasta, jak i droższe położone w prestiżowych dzielnicach. Dzięki projektom udostępnionym przez dewelopera oraz miasto klienci mają również szansę poznać plany dotyczące najbliższego otoczenia inwestycji na przestrzeni najbliższych lat.

Brak mankamentów

W mieszkaniu pozyskanym na rynku pierwotnym czeka nas zdecydowanie mniej niemiłych niespodzianek. Podczas odbioru lokalu od dewelopera, powinny zostać zgłoszone wszystkie zauważone usterki, by po ich naprawieniu odebrać pełnowartościowy produkt. Dzięki temu kupujący ma pewność, że wszelkie instalacje oraz ściany posiadają wieloletnią gwarancję. Co więcej, w przeciągu 5 lat od odebrania mieszkania, klient ma prawo zgłosić usterki, które nie wynikają z nieprawidłowego użytkowania lokalu mieszkalnego oraz żądać od dewelopera naprawy szkód z tytułu rękojmi. Lokale w blokach z wielkiej płyty czy przedwojennych kamienicach kojarzą się wielu osobom z nieustannie pojawiającymi się usterkami. Sposób prowadzenia instalacji i ich stan często pozostawia wiele do życzenia, a ściany i podłogi zazwyczaj nie są równe.

Wykończenie wnętrz

Wielu deweloperów posiada w swojej ofercie opcję wykończenia mieszkania pod klucz. Rozwiązanie to posiada wiele zalet. Najczęściej do wyboru są różne pakiety różniące się ceną, etapem zaawansowania prac wykończeniowych oraz standardem wykończenia wnętrza. Klient jest w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu i niepotrzebnego stresu związanego z poszukiwaniem materiałów czy rzetelnych firm remontowych. Podczas spotkania z architektem można rozplanować cały układ funkcjonalny mieszkania oraz dobrać spersonalizowane elementy wykończenia wnętrza. Niewątpliwym atutem jest fakt, iż klient odbiera mieszkanie gotowe do zamieszkania a jego poprawne wykończenie dopilnowane jest przez przedstawiciela dewelopera.

Atrakcyjność oferty

Konkurencja na rynku pierwotnym wymusza na deweloperach większą elastyczność oraz poszukiwań rozwiązań dzięki, którym ich oferta się wyróżni. Współcześni nabywcy są doskonale zorientowani w ofercie konkurencji, zwracają uwagę na dodatkowe udogodnienia oferowane w danej inwestycji, a także zastosowane materiały i rozwiązania, które jednocześnie zapewnią im wysoki komfort dnia codziennego. 

’’

Odpowiednio przygotowana infrastruktura najbliższego otoczenia osiedla jest tym co najczęściej wyróżnia mieszkania na rynku pierwotnym. Nowoczesny plac zabaw, prywatna siłownia, elementy do ćwiczeń na świeżym powietrzu, cichobieżne windy, podziemna hala garażowa, instalacje do ładowania aut elektrycznych, wózkownia, rowerownia, ochrona, monitoring to udogodnienia, których zazwyczaj brakuje na starszych osiedlach. Współczesne kompleksy budynków są pozbawione barier architektonicznych i w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, deweloperzy często planują w częściach budynków lokale handlowo-usługowe. W przyszłości mogą być one przeznaczone na restauracje, sklepy, gabinety medyczne, żłobki czy apteki.

Katarzyna Palewska - Kierownik Marketingu i Aranżacji DOMESTA

Nowoczesne budownictwo

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym nabywca ma pewność, iż wykonane ono zostało zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Nie ma konieczności wymiany instalacji na nowszą czy sprawniejszą. Fakt, iż budynek został wykonany przy użyciu dobrej jakości materiałów i w oparciu o nowoczesne technologie, zwiększa komfort życia mieszkańców i wpływa na minimalizację lub brak składek na fundusz remontowy. Duży nacisk położony jest także na funkcjonalność i estetykę budynków. Stale podnoszone wymogi związane z energooszczędnością i ekologią osiedli służą nie tylko środowisku, ale również wpływają na niższe opłaty przyszłych mieszkańców za media. Rentowność nieruchomości z rynku pierwotnego jest wyższa, jest to więc doskonały pomysł na inwestycję. Mieszkania w nowym budownictwie zyskują wyższe ceny niż te ze starszego budownictwa, a ich wartość z biegiem lat wyłącznie rośnie.

Boisko oraz siłowania na osiedlu Havlove

Aspekty prawne

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, klient staje przed niełatwym zadaniem weryfikacji historii mieszkania, odpisów w księdze wieczystej, zaległości czynszowych i zobowiązań meldunkowych. W przypadku mieszkania od dewelopera, nabywca jest w stanie wszystkie formalności załatwić w jednym miejscu. Dzięki przygotowanemu prospektowi informacyjnemu klient ma wgląd w rzetelne informacje o projekcie, opis sytuacji prawnej inwestycji oraz sytuacji finansowej dewelopera. Mniejsza ilość formalności to duża oszczędność czasu oraz mniejsze koszty transakcyjne. Kolejną zaletą nabycia mieszkania z rynku pierwotnego, jest fakt zwolnienia z konieczności uiszczenia opłaty 2% podatku od czynności cywilnoprawnych, który w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego jest obligatoryjny. Co więcej, koszt umowy notarialnej dzielony jest na pół pomiędzy dewelopera, a klienta.

Jeśli decyzja o wyborze rynku pierwotnego już zapadła, czas znaleźć właściwego wykonawcę. Ponad 30-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości w Gdańsku, wysokie standardy budowania, terminowość i rzetelność wykonywanych zadań, realizacja inwestycji zgodna z wizją potwierdza fakt, iż Domesta to deweloper godny zaufania.

Zobacz takżeNa tej stronie internetowej używamy plików cookies w celu zapewnienia użytkownikom efektywnego korzystania ze strony, a także narzędzi analitycznych, promocyjnych i reklamowych w celu reklamy, badania rynku oraz badania preferencji użytkowników.